niedziela, 4 stycznia 2015

Najpopularniejsze posty w 2014 | Tanie podróżowanie, autostop i góry

Rok 2014 minął, przyszła więc pora na to, aby go podsumować i tym samym - pożegnać. Najlepszym podsumowaniem naszej działalności będzie przedstawienie pięciu najpopularniejszych wpisów ostatnich 365 dni. Ich tematyką były przede wszystkim sposoby na tanie podróżowanie, autostop i góry - czyli to co lubimy najbardziej. Zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania i poznania planów na przyszłość!
PRZEWODNIK PO TANIM SZTOKHOLMIE 
Najpopularniejszy post 2014 roku opisywał nasze sposoby na ekonomiczny pobyt w Sztokholmie. Spędziliśmy tam tydzień, a koszty tego udanego wyjazdu były tak niewielkie, że praktycznie można by je zamknąć w 2 zł wydanych na bilety lotnicze.
Wszystkich ciekawych, jak pójść w nasze ślady zapraszam do przeczytania wpisu i poznania patentów na zmniejszenie (nawet do 0zł!) kosztów dojazdu z lotniska, czy zdobycia darmowej karty komunikacji miejskiej. Oprócz tego również spis miejsc, gdzie można zjeść za grosze, jak skorzystać z bezpłatnego przewodnika po mieście, albo ... wejść do najlepszych muzeów Szwecji, czy rzucić okiem na bajeczną panoramę miasta z odkrytego przez nas punktu widokowego.BUDAPESZT - CO WARTO ZOBACZYĆ? KRÓTKI PRZEWODNIK
Jedną z najpiękniejszych stolic w Europie, oddaloną od nas o rzut beretem, odwiedziłyśmy podczas Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych. Stworzyłyśmy krótki przewodnik po Budapeszcie, gdzie skupiłyśmy się na pokazaniu najciekawszych jego miejsc.
A w stolicy Węgier jest dużo miejsc, które warto zobaczyć. Nie bez powodu w ostatnim 20 leciu Budapeszt został aż dwukrotnie wpisany na listę UNESCO.
Oprócz tego co warto zobaczyć w Budapeszcie opisałyśmy też patenty i wskazówki na tańsze i darmowe zwiedzenia, odpoczynek i relaks, a także wskazówki na darmowe wycieczki z przewodnikiem.PRZEWODNIK PO TANIM OSLO
Kolejny przewodnik po sekretach taniego podróżowania. Nic dziwnego, że to co darmowe w Oslo - stolicy Norwegii (także najdroższego kraju Europy) przyciąga Waszą uwagę.
Będąc w Oslo nasze wydatki nie były duże, a w przewodniku kolejny raz zdradziłyśmy sposoby na zmniejszenie kosztów podróży. Mówiąc w skrócie - tańszy transport, miejsce do łapania stopa z lotniska, albo miejsce, gdzie można za darmo przetrwać do rana, czy lista bezpłatnych muzeów w Oslo.


5 RZECZY, KTÓRE MUSISZ ZROBIĆ W BIESZCZADACH
Bardzo nas cieszy, że post o naszych ulubionych górach zawitał do tej czołówki. Według nas każdy powinien Bieszczady wpisać na listę "Miejsc, które trzeba zobaczyć przed śmiercią". A my przedstawiłyśmy swoją listę rzeczy, które koniecznie trzeba zrobić w Bieszczadach.
Połoniny, noclegi pod chmurką, czy w chatkach gdzieś na końcu świata, albo robienie tego co nawet bieszczadzkie niedźwiedzie preferują - to tylko część z tego co polecamy.
Kto nie był w tych górach musi to nadrobić! Pamiętajcie - w Bieszczady jedzie się tylko raz, potem się tam już wraca ... jak do domu ;)10 PRZYKAZAŃ AUTOSTOPOWICZA, CZYLI SAVOIR-VIVRE W PIGUŁCE
Autostop to idealny sposób na to, by zwiedzać świat, poznawać ludzi i odległe kultury bez grosza przy duszy. Można wtedy zaznać totalnej wolności i być zależnym tylko od siebie.
W swoim "dekalogu autostopowicza" zawarłyśmy zasady, których trzeba przestrzegać, aby autostop sprawiał radość i był prawdziwą przygodą nie tylko dla nas, ale też dla kierowców, innych stopowiczy i całej reszty społeczeństwa. Nie ma nic gorszego niż ktoś, kto psuje nam opinię, dlatego polecamy przeczytać ten tekst każdemu, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z autostopem.

Oprócz tych wpisów, także inne cieszyły się sporą popularnością, co nas bardzo cieszy. Takie statystyki pomagają nam w dalszym pisaniu i wskazują kierunek, w którym mamy się rozwijać.
W 2014 roku rozpoczęłyśmy też przygodę z dwoma kółkami i już teraz możemy obiecać, że tematyka rowerowa zagości na Naszych Śladach na stałe.

Udało nam się też nawiązać współpracę z grupą blogerów podróżniczych i razem bierzemy udział w ciekawych akcjach, a jedną z nich jest - Książka w podróży. 
Na koniec odniesiemy się jeszcze do 2015 roku - obiecujemy, że będzie on lepszy niż poprzedni. Włożymy całe serce w to, aby nowe wpisy były częste, a przede wszystkim - lepsze i ciekawsze.
Planów na wyjazdy i cykle wpisów mamy dużo, więc na pewno coś się będzie działo.

Dziękujemy też wszystkim za wsparcie na Facebooku - za prawie pół tysiąca fanów, zaangażowanie i branie udziału w konkursach. Również w płaszczyźnie social mediów podziałamy w nowym roku.

Podobał Ci się ten wpis? Uważasz go za wartościowy i godny polecenia? Jeżeli tak, to podziel się nim z innymi - kliknij Lubię to! (u góry posta), udostępnij, albo skomentuj, a przede wszystkim - polub nasz FanPage na Facebooku:
 

4 komentarze:

 1. Nie dziwie się, że przewodniki po Oslo i Sztokholmie cieszyły się taką popularnością, w końcu to raczej nie są miasta, o których można by mówić w kategorii tanich. A tu okazuje się, że tylko pozornie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie przewodniki po miastach, gdzie jest sporo rad i informacji zebranych w jednym miejscu, to fajna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba będę w tej większości wrzucając posty o Stockholmie i Oslo do pocketa - przydadzą się na lato. Szkoda, że nie widziałam tych postów wcześniej, przydałyby się znajomym :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przykazania autostopowicza moje ulubione! :)

  OdpowiedzUsuń