środa, 22 stycznia 2014

Tanie podróżowanie pociągiem - Jak kupić bilet za grosze?

Polskie pociągi są wolne, mają opóźnienia, a dodatkowo bilety są drogie? Nic bardziej mylnego, a przynajmniej w tej ostatniej kwestii!
Idąc za duchem czasu (propagowanym na przykład przez autobusy PolskiegoBusa) InterRegio – Przewozy Regionalne wprowadziło w swoją ofertę możliwość kupienia biletów (Super Bilet) w cenach zaczynających się od złotówki. Dodatkowo można doliczyć do tego zniżkę studencką, czy uczniowską i bilet będzie kosztował dosłownie grosze. W przypadku studentów zaledwie 49 groszy! Jak kupić taki tani
                                                                                        bilet? Poniżej przedstawiamy na to szybki
                                                                                        i prosty sposób.

Sprzedaż promocyjnych biletów odbywa się na tej samej zasadzie, co w przypadku PolskiegoBusa, czy tanich linii lotniczych. Przewoźnik „rzuca” pewną pulę biletów z ceną zaczynającą się od 1zł. W miarę upływu czasu i sprzedaży biletów, ich cena wzrasta. Kolejno do 9zł, 19zł, 29zł i 39zł.

Bilety są dostępne jedynie w sprzedaży internetowej. Sprzedaż rusza na 30 dni przed datą wyjazdu. Jest to jednorazowy przejazd w jedną stronę. Można zakupić tylko jeden bilet na przejazd jednej osoby – dla siebie, lub kogoś, czyje dane wpiszemy na bilecie (jest to bilet imienny).

Promocyjne bilety podlegają też zniżkom ustawowym (37%, 49%, 51%, 78%, 93% i 95%).

Jak kupić najtańszy bilet?

Nie jest to trudne, należy jednak wykazać się odrobiną refleksu. Sprzedaż biletów startuje na 30 dni przed datą wyjazdu. Największe prawdopodobieństwo kupienia najtańszego biletu zachodzi dosłownie na chwilę po północy. Dlatego dobrze jest sobie wszystko przygotować wcześniej – założyć konto w serwisie, zalogować się, sprawdzić, jakim pociągiem chcemy jechać itd. W momencie, gdy wybija północ, wystarczy tylko wybrać przejazd, przejść do formalności i płatności.

Dobrze jest też przygotować sobie wcześniej jakiś dokument, na podstawie, którego będzie sprawdzana ważność biletu (np. dowód osobisty, legitymacja itp.) – ponieważ trzeba podać jego numer.

Sprzedaż prowadzona jest przez Internetowy System Sprzedaży, dostępny pod tym linkiem: https://www.biletyregionalne.pl/anonstart/single

Więcej informacji o promocji oraz jej regulamin i warunki, dostępne są na stronie przewoźnika.


Na potwierdzenie słów, że to działa, zamieszczam parę screenów. Na jednym z nich widnieją nasze bilety kupione na przejazd do Warszawy. Nie są one niestety z puli za złotówkę, tylko za 9zł. Dlaczego? Zapomniałam się zalogować i w momencie „trafienia” biletów za 49 groszy, straciłam czas na wpisywanie hasła itd. – i po odświeżeniu strony najtańsze bilety zostały już wykupione. Polowanie rozpoczęłam zaraz po północy, więc jak widać trzeba się śpieszyć.

Drugie zdjęcie, to także zobrazowanie sytuacji – po pierwszej w nocy, najtańsza pula się skończyła, jednak dalej można kupić takie za 9zł + zniżka, czyli w przypadku studentów 4,41zł, co za taką trasę jest i tak dobrą ceną. Normalny bilet kosztuje ok. 60zł. Oszczędzamy, więc dość sporo.

Trzeba przyznać, że jest to dość ciekawa inicjatywa, która może zachęcić każdego do podróżowania pociągiem, szczególnie, że wzrasta komfort jazdy najnowszymi składami (np. WiFi, różnego rodzaju udogodnienia i coraz większa interaktywność jazdy).

Dla wszystkich poszukujących innych ciekawych alternatyw taniego podróżowania polecam poradnik: 

A także przewodniki po kilku stolicach Europy:
Przewodnik po tanim Oslo, czyli przepis na tanie Oslo

Miłego kupowania :)

Podobał Ci się ten wpis? Uważasz go za wartościowy i godny polecenia? Jeżeli tak, to podziel się nim z innymi - kliknij Lubię to! (u góry posta), a przede wszystkim - polub nasz FanPage na Facebooku:

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz